Hirudoterapia Wrocław - Leczenie Pijawkami
Zapraszamy na fachową hirudoterapię w mieście Wrocław!
Zastanawiasz się, czy leczenie pijawkami jest dla Ciebie? Jeśli przedstawione przez nas przeciwwskazania Cię nie dotyczą, to nie ma nic na przeszkodzie, abyśmy spotkali się w naszym gabinecie położonym w mieście Wrocław. Hirudoterapia pozwala zwalczyć różne schorzenia, a same pijawki cieszą się renomą od wieków. Medycznych gatunków dostarcza nam polska, certyfikowana placówka – dzięki temu masz pełną gwarancję absolutnej sterylności i bezpieczeństwa. Leczenie pijawkami u nas jest naturalnym sposobem na pomoc w leczeniu wielu schorzeń. Nie czekaj – postaw na lepsze zdrowie razem z Herbasol. Służymy pomocą.
Na co pomagają nasze pijawki? Historia
Pierwsze wzmianki o zastosowaniu pijawek pochodzą sprzed przeszło 3 tysięcy lat, ze starożytnego Egiptu i Chin. Największe rozpowszechnienie ich stosowania nastąpiło w XIX wieku we Francji i na terenie Wysp Brytyjskich. Na wizyty domowe lekarze obowiązkowo zabierali ze sobą słoiki z pijawkami i przykładali je swoim pacjentom. Mówi się, że szpitale w Paryżu zużywały rocznie ok. 60 mln pijawek. Zabieg polegający na przystawianiu pijawek to stara i sprawdzona metoda leczenia sięgająca od początków cywilizacji, dlatego też leczenie pijawkami w mieście Wrocław również cieszy się sporym zainteresowaniem.
Pijawki są obecne w naszym środowisku od ok. 500 mln lat. Produkują tzw. hirudozwiązki – silne substancje lecznicze o właściwościach:
- przeciwbólowych;
- przeciwzapalnych;
- przeciwbakteryjnych;
- rozpuszczających złogi w naczyniach krwionośnych;
- obniżających ciśnienie tętnicze;
- immunostymulujacych.
W czerwcu 2004 roku Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) dopuściła pijawki lekarskie do obrotu w medycynie, uznając je za środek leczniczy.
W hirudoterapii używa się kilkanaście gatunków pijawek, przede wszystkim z rodziny Hirudinidae. Obecnie wykorzystuje się do tego celu tylko i wyłącznie osobniki wyhodowane w sterylnych hodowlach pod stałym nadzorem weterynaryjnym.
W Polsce w gabinetach najczęściej wykorzystuje się trzy podstawowe gatunki hodowlane oraz ich mieszańce krzyżówkowe wyhodowane w laboratoriach.
Pijawki Wrocław
W Herbasol uchylamy rąbek tajemnicy dla mieszkańców miasta Wrocław
Hirudoterapia to naturalna metoda leczenia różnorodnych dolegliwości zdrowotnych przy użyciu pijawek. Pijawka poprzez regulację układu krążenia człowieka skutecznie leczy lub wspomaga leczenie wielu schorzeń.
Podczas zabiegu pijawka uwalnia do krwiobiegu człowieka liczne substancje lecznicze – przede wszystkim enzymy i białka o działaniu przeciwkrzepliwym, rozszerzającym naczynia, przeciwzapalnym i znieczulającym.
Pijawki wykorzystujemy głównie przy problemach z układem krążenia. Popularne jest leczenie żylaków pijawkami, które stanowi alternatywę wobec operacji. Pijawki pomagają pozbyć się obrzęku nóg, dzięki czemu chodzenie, wstawanie i siadanie przestaje być dokuczliwe. Dzięki ich stosowaniuu pacjentazimniejsza się również ból oraz uczucia ciężkości nóg.
Dodatkowo hiduroterapia może być prowadzona przy innych dolegliwościach zdrowotnych – stosuje się chociażby pijawki na hemoroidy lub przy trudno gojących się ranach.
Jakie związki produkują pijawki medyczne?
- Związki znieczulające –mają za zadanie znieczulić miejsce ugryzienia pijawki. Pijawka produkuje NEUROPEPTYDY, które zawierają ENDORFINY zwane powszechnie HORMONAMI SZCZĘŚCIA. Endorfiny mają działanie przeciwbólowe, uspokajające, poprawiają nastrój, usuwają psychiczne oraz fizyczne uzależnienia i stany odczuwane przez osoby uzależnione np. od alkoholu, narkotyków, likwidują depresję, nudności, stany zmęczenia psychicznego.
- Substancje rozszerzające naczynia krwionośne – zapewniają przedostawanie się substancji leczniczych ze śliny pijawki do organizmu człowieka. Wokół miejsca ugryzienia przez pijawkę następuje powiększenie się naczyń włosowatych. W ten sposób‘’torują’’ drogę dla kolejno wydzielanych przez pijawkę substancji.
- Hialuronidaza – jeden z ważniejszych antykoagulantów, zwiększający rozprzestrzenianie się związków u osoby do której pijawka jest przystawiona. Jest również silnym antybiotykiem.
- Substancje przeciwzakrzepowe – Hirudyna- to substancja hamująca krzepnięcie krwi, zapobiega tworzeniu się skrzepów. Posiada właściwości przeciwbólowe i przeciwzapalne. Jest najsilniejszym znanym obecnie lekiem przeciwzakrzepowym.
- Bdeliny– w procesie krzepnięcia krwi wykazują przeciwstawne działanie w stosunku do hirudyny.
- Egliny –to substancje silnie hamujące stany zapalne w traumatologii i chirurgii oraz bardzo aktywny przeciwutleniacz.
- Hirustazyna – jest silnym antykoagulantem.
- Aparyza – jest potężnym fermentem, który upłynnia krew i zmniejsza jej lepkość.
- Antyelastaza – spowalnia procesy starzenia się skóry.
- Lipazy i esterazy – są to substancje rozkładające tłuszcze.
- Substancje antynowotworowe – zostało naukowo udowodnione, że pijawki Haementeria ghilianii wydzielają antynowotworowe substancje. Po podaniu ekstraktu z gruczołów ślinowych tej pijawki chorym na nowotwory myszom uzyskano cofnięcie się znamion nowotworowych i wstrzymanie rozwoju nowych guzów.
- Gilantyna – białko, które jest silnym antykoagulantem i silnym lekiem antyprzerzutowym przy nowotworach.
- Hementyna – jest enzymem zapobiegającym krzepnięciu krwi oraz rozkładającym powstałe już zakrzepy.
- Destabilaza – jest substancją rozkładającą zakrzepy. Zawiera unikalną substancję prostaglantynę regulującą poziom cukru we krwi, regenerującą także układ pokarmowy i naczynia krwionośne. Również ma zaskakujące działanie na regulacje ciśnienia krwi. Jeśli jest ono za wysokie, zostaje obniżone, a jeśli jest za niskie zostaje podwyższone do optymalnego stanu. Jest to proces przez medycynę niewyjaśniony.
- Neurotransmitery – związki regulujące przepływ impulsów elektrycznych w komórkach nerwowych. Wiąże się z tymi substancjami duże nadzieje w leczeniu chorób psychicznych i neurologicznych np. depresje, nerwice, zaburzenia snu, schizofrenia itp.
- Chloromycetyna– substancja posiadająca bardzo silne działanie przeciwbakteryjne. Antybiotyk ten produkowany jest przez żyjącą w symbiozie z pijawką bakterię.
Interesuje Cię leczenie pijawkami w mieście Wrocław (Hirudoterapia) Dowiedz się, jakie są wskazania do zastosowania hirudoterapii:
- schorzenia układu sercowo-naczyniowego;
- krwiaki i zakrzepy;
- nadciśnienie krwi;
- zakrzepowe zapalenie żył;
- wysoki cholesterol;
- rwa kulszowa i barkowa;
- bóle reumatyczne, RZS;
- migreny;
- szumy w uszach;
- zapalenie zatok;
- alergie;
- przykurcze;
- krwiaki pourazowe;
- torbiele;
- przerost prostaty;
- impotencje;
- hemoroidy;
- żylaki;
- trudno gojące się rany;
- obrzęki pourazowe;
- choroby płuc i oskrzeli;
- choroby nerek;
- bóle kręgosłupa;
- nerwice i depresje.
PRZYSTAWIANE PIJAWKI KUPUJEMY TYLKO I WYŁĄCZNIE Z CERTYFIKOWANEJ POLSKIEJ HODOWLI BIO-GEN.
OZNACZA TO, ŻE SĄ ONE W 1OO% PRZEBADANE I BEZPIECZNE!
Leczenie pijawkami Wrocław - Hirudoterapia nie wymaga wiele!
Przygotowanie do zabiegu:
- Dzień przed planowanym zabiegiem nie należy spożywać alkoholu oraz jeść ostrych potraw z czosnkiem, chilli, dużą ilością pieprzu itp.
- W dniu zabiegu nie pijemy mocnej kawy i herbaty.
- Przed zabiegiem nie używamy perfum ani balsamów do ciała – w miejscu gdzie mają być przystawione pijawki, ponieważ nie lubią one obcych zapachów.
- Należy nawodnić się.
- Na pierwszą wizytę, jeśli pacjent posiada, proszę przynieść aktualne badania morfologii oraz INR. Przed zabiegiem należy poinformować hirudoterapeutę o wszystkich wiadomych nam chorobach i zalecanym leczeniu przez lekarza.
- Ważne jest odstawienie dzień przed zabiegiem aspiryny i innych leków bez recepty rozrzedzających krew. W przypadku przyjmowania leków na receptę- po konsultacji lekarskiej. Podobnie postępujemy w przypadku antydepresantów.
- Wszelkie wątpliwości należy wyjaśnić z terapeutą prowadzącym zabieg.
- Konsultacja przed zabiegiem w naszym gabinecie jest bezpłatna.
Jak wygląda leczenie pijawkami w mieście Wrocław?
Przebieg zabiegu:
- W naszym gabinecie Herbasol we Wrocławiu przeprowadzamy zabieg po wnikliwym wywiadzie z pacjentem dotyczącym stanu zdrowia. W przypadku wątpliwości co do stanu zdrowia pacjent proszony jest o wykonanie zleconych przez hirudoterapeutę badań lekarskich potrzebnych do wykonania zabiegu. Przed i po zabiegu pacjent ma mierzone ciśnienie krwi.
- Zabieg trwa od 45 do 90 minut (średnio ok 1 godziny) zależy to od miejsca przystawienia pijawek. Miejsca dobrze ukrwione skracają czas zabiegu. Przystawienie pijawek np. na grzbiecie wydłużają czas zabiegu, gdyż jest to miejsce mało ukrwione.
- Na pierwszym seansie przystawiamy 2-3 pijawki. Podczas kolejnych zabiegów w zależności od miejsca, rodzaju choroby, stanu zdrowia pacjenta, zaawansowania choroby, wieku, wagi przystawiamy od 3 do 5 pijawek.
- Zabieg jest bezbolesny. Po przystawieniu pijawek pacjent może odczuwać lekkie swędzenie, pieczenie ale po 10-15 minutach dolegliwości ustępują, a dzieje się to dzięki substancjom znieczulającym, wpuszczanym podczas ssania przez pijawkę. W trakcie zabiegu przez pierwsze 10-15 minut może być odczuwalne uczucie swędzenia, parzenia, które w trakcie zabiegu przemija.
- Po ok 30-60 minutach, jeśli pijawka sama nie odpadnie, jest usuwana przez hirudoterapeutę. Jest to zupełnie bezbolesne.
- Po zakończonej terapii krew sączy się z ran i nie krzepnie. Może tak być do 20 godzin. Jeśli krwawienie wydłuża się do ponad 24 godzin pacjent powinien sprawdzić w laboratorium morfologię i układ krzepnięcia, bo może to świadczyć o ukrytej skazie krwotocznej.
- Następnie ranki są dezynfekowane i zabezpieczone jałowym, sterylnym opatrunkiem. W przypadku pytań i wątpliwości po zabiegu, w razie nagłej potrzeby jesteśmy osiągalne całodobowo pod telefonem.
- Pacjent dostaje również komplet gazików i plastrów do samodzielnej zmiany opatrunku, gdyby taka potrzeba zaistniała. Pacjent może również na zmianę opatrunków przyjść do naszego gabinetu Herbasol w mieście Wrocław.
- Terapię należy najczęściej kontynuować przez 4-6 tygodni, jeśli choroba jest bardzo zaawansowana w niektórych przypadkach dłużej. Czas pomiędzy kolejnymi zabiegami powinien wynosić 4 do 8 dni. W okresie od 3 do 6 miesięcy wskazane jest powtórzenie terapii w zależności od wskazań
Po zabiegu:
- Jest cechą indywidualną, czy pozostanie i na jak długo ślad na skórze. Po zabiegu może wystąpić zaczerwienienie skóry, opuchnięcie, pieczenie i swędzenie wokół ranki, które ustąpi po kilku dniach. Objawy te można złagodzić poprzez zastosowanie maści zapobiegającej swędzeniu np. Fenistil żel, maść arnikowa, żel aloesowy, puder na mentolu.
- Do momentu zagojenia się ranki i pojawienia się strupka w/w specyfiki należy nakładać wokół ranki, a nie bezpośrednio na nią. Na opuchliznę można zastosować maść Tribiotic 1g (bez recepty). UWAGA! Ranek nie wolno rozdrapywać, ani nie starać się ich dotykać bo może wdać się infekcja! Na opuchnięcie nie wolno robić okładów z octu i sody!
- Bezpośrednio po zabiegu nie wolno moczyć ranki! Nie wolno myć jej wodą, a jedynie środkami do dezynfekcji! Pełną kąpiel można zastosować dopiero po całkowitym zagojeniu ranek – około 3 dnia po zabiegu.
- Do momentu zagojenia się ranek ok. 5-6 dni nie wolno korzystać z basenu, sauny, siłowni itp.
- Po terapii nie należy wykonywać ciężkich prac i ograniczyć ruchliwość, szczególnie gdy pijawki były przystawiane na nogach.
- Pacjent po zabiegu (głównie pierwszym)może odczuwać senność, osłabienie lub lekkie zawroty głowy.
- W przypadku wystąpienia opuchlizny i uczulenia po zabiegu należy zażyć wapno Calcium C, Zyrtec lub Allertec (do nabycia bez recepty).
- Sporadycznie mogą powiększyć się węzły chłonne. Objaw ten samoistnie zniknie po kilku dniach. Można zastosować wtedy lek przeciwzapalny np. Naproxen (tabletki).
- Opatrunków najlepiej nie usuwać aż do następnego dnia. Jeśli opatrunek przesiąknie najlepiej wymienić opatrunek nie zdejmując pierwszego przylegającego do ranki jałowego gazika.
- Do dezynfekcji ranek najlepiej stosować Octanisept lub Tribactik w sprayu.
- W przypadku przedłużającego się krwawienia (powyżej 24 godzin) można przyjąć Coclonamine lub Vitacon (w postaci tabletek dostępnych na receptę). Lek ten skróci czas krwawienia z ranek po pijawce.
- Porządny prysznic po zabiegu należy brać po upływie prawie doby. Do tego czasu dbamy o higienę ale unikamy moczenia miejsca w którym był zabieg. Kąpiel w wannie bierzemy najwcześniej po 2 dobach. Nie wolno rozmaczać rany ani rozdrapywać miejsca ukłucia.
- Po zabiegu może wystąpić miejscowe swędzenie (możemy użyć żelu Fenistil, Altacet, maści arnikowej, miąższu z aloesu itp.).
- Lekkie zaczerwienienie lub opuchlizna, możliwe objawy grypopodobne (zmęczenie) występują bardzo rzadko – dzień po zabiegu (nie bierzemy wtedy żadnych leków, a jedynie zwiększamy ilość wypijanych płynów (woda niegazowana) i odpoczywamy.
- Należy pamiętać o nawodnieniu organizmu. Prawidłowy przelicznik mówiący o zalecanej ilości wody na dzień to 30ml/1kg masy ciała. Szczególnie pamiętajmy o tym w gorącym, letnim czasie urlopowym i wakacyjnym.
- Ranka po zabiegu o średnicy 1-3 mm może obficie krwawić. Jest to całkowicie normalna, pozytywna reakcja po leczeniu pijawkami. Krwawienie to nie krew żylna, w opatrunki wsiąka płyn międzykomórkowy, limfa, zanieczyszczenia i krew z naczyń włosowatych.
- Czas krwawienia u każdego jest inny. W zależności od miejsca zabiegu może trwać od 4h do 12 h, czasami nawet 24h.
- Jeśli opatrunek przesiąka należy dołożyć do niego kolejną warstwę: kompresy włókninowe, grubą podpaskę, pocięte pieluchomajtki, gazę.
- Hirudozwiązki oddawane nam przez pijawki w trakcie zabiegu, m.in. rozrzedzają krew. Jeżeli przyjmowane są leki rozrzedzające krew (w zastrzykach, tabletkach – aspiryna, ACARD, ACESAN, ASPIMAG, POLOCARD, ZAAX, Sintrom, Acenokumarol AZF, Warfin, Xareltoitp) – należy je odstawić wieczorem dzień przed oraz w dniu planowanego zabiegu (do leków wracamy po ustąpieniu krwawienia – zwykle następnego dnia).
Przeciwskazania
- Hemofilia (choroba krwi, której istotą jest wrodzony brak lub niedobór czynników krzepnięcia krwi), problemy z krzepnięciem krwi, skazy krwotoczne.
- Anemia (liczba erytrocytów lub ilość zawartej w nich hemoglobiny nie wystarcza do właściwego utlenowania tkanek)
- Ciąża i karmienie piersią.
- Niskie ciśnienie (80/60 lub mniej). Może po nim wystąpić spadek ciśnienia, zawroty głowy czy ogólne osłabienie. Czynnik PC-LS wydzielany przez gruczoły ślinowe pijawki, reguluje ciśnienie tętnicze krwi, niskie podwyższa, a zbyt wysokie obniża. Zawarta w wydzielinie gruczołów ślinowych pijawek histamina rozszerza naczynia krwionośne, co prowadzi do obniżenia ciśnienia krwi.
- Dzieci poniżej 10-tego roku życia.
- Osoby po przeszczepie organów, miesiączka, krwawienia z układu pokarmowego, ostry ból brzucha.
- Niski poziom hemoglobiny i hematokrytu. Hemoglobina przed zabiegiem powinna być wyższa niż 10mg%. Po jednym zabiegu hirudoterapii może dojść do spadku poziomu hemoglobiny o 0,7mg%.
- Nowotwory, chemoterapia i radioterapia.
- Wysoka gorączka.
- Stosowanie antykoagulantów, niesteroidowych leków przeciwzapalnych i inhibitorów agregacji płytek krwi.
Inne informacje dla mieszkańców miasta Wrocław
- Pijawki kupujemy tylko i wyłącznie z certyfikowanej polskiej hodowli. Oznacza to, że są one w 100% bezpieczne.
- Pijawki po zabiegu są utylizowane. Oznacza to, iż nie ma możliwości aby tą samą pijawkę przystawiono drugiej osobie.
Hirudoterapia Wrocław - cena
W pakiecie:
-
Konsultacja w naszym gabinecie jest bezpłatna
-
Cena zabiegu 120 zł
-
Cena jednej pijawki 20 zł
-
Cena podstawowego zabiegu z 4 pijawkami - 200 zł